Ak hľadáte miesto s nekonečnými lúkami kde sa deti do sýtosti vyšantia, stretnú stádo ovečiek, pohojdajú sa na hojdačkách a spolu si užijete krásne výhľady, vyberte sa na Čremošnianske lazy.   

Tento výlet môžete začať v obci Čremošné, alebo sa vyveziete autom vyššie do Čremošianskeho sedla, kde zaparkujete. Ak auto necháte v dedine, vyšľapete pár serpentín do kopca, výlet si kúsok predĺžite.  

Z Čremošnianskeho sedla pôjdete po modrej smerom na Čremošnianske lazy. Je to prechádzka po lúkach, nič náročné. Z ľavej strany sa vám otvára Turčianska kotlina a napravo vrchy Veľkej Fatry. Po cca 10minútach prídete na Čremošnianske lazy, nachádza sa tam aj hotel, penzión, tenisové kurty. Pri smerovníku sa môžete vydať ďalej po žltej a dôjdete až na Husný vrch ( 775 m n. m).

Pôjdete po lúkach do mierneho kopčeka až dôjdete k krásnej hojdačke. V cieli na Husnom vrchu vás bude čakať ďalšia a tiež zaujímavá drevené lavička.  Výhľady odtiaľto sú tak krásne, že sa nebudete vedieť vynadívať. Na Husný vrch sa môžete vydať aj z obce Háj.  

Naspäť sa budete vracať tou istou trasou a možno stretnete aj stádo ovečiek z neďalekého salaša. Určite sa tam nezabudnite zastaviť a kúpiť si lokálne dobroty. Salaš sa nachádza za Čremošnianskym sedlom. Čremošnianske lazy teda patria medzi ideálnu prechádzku s deťmi, ktorú si užijete aj vy.

Presnú trasu si môžete pozrieť tu.

 

Text: Bc. Veronika Šimková

Foto: archív S-NPVF